محصولات چوب


چوب یولکا

یولکا


یولکا چیست؟
یولکا نوعی چوب از گونه درختان سوزنی شکل همیشه سبز بوده و جزء نرم چوب‌ها به حساب می‌آید. در این چوب گره‌هایی وجود دارد که به صورت نقطه‌ای بوده و به طور نامتوازن در طول چوب تکرار می‌شوند.
ویژگی‌های یولکا
جرم حجمی این چوب بین .4  و .45 و رنگ آن سفید مایل به زرد است. این چوب روشن، نرم و درشت بافت است. کار با این چوب راحت بوده به طوری‌که می‌توان به راحتی به وسیله چسب با آن کار کرد. یولکا در عین اینکه نرم بوده، استحکام بسیار بالایی نیز دارد. این الوار همچنین بسیار سبک و صاف نیز هست و به راحتی پوسیده یا شکسته نمی‌شود.
کاربردهای یولکا
این الوار به دلیل رطوبت مناسب و دوامی که دارد در نمای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساخت لوازم و ابزار آلات موسیقی، ساخت لوازم منزل، تولید مصالح چوبی و ساخت و ساز و ساختمان‌سازی از دیگر کاربردهای این چوب هستند.

ساسنا


ساسنا چیست؟
ساسنا یکی از انواع چوب‌های روسی است که از درخت کاج یا پاین (Pine) تهیه می‌شود و یکی از بهترین چوب‌ها برای الوار سازی است. از تولید کنندگان این چوب علاوه بر روسیه می‌توان به ایالات متحده امریکا و استرالیا اشاره کرد.
ویژگی‌های ساسنا
این چوب‌ها مقاومت زیادی در برابر پوسیدگی داشته و بافت بسیار زیبایی دارند. کار با این چوب‌ها بسیار آسان بوده بطوریکه برش دادن، منبت کاری و رنگ کردن با ساسنا بسیار آسانتر از چوب‌های دیگر است. این چوب رنگ‌پذیری مناسبی داشته و به دلیل قابلیت چکش خواری امروزه در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کاربردهای ساسنا
این چوب در قایق سازی، نرده کشی، مبلمان سبک، پالت سازی، کلاف سازی، ترموود و صنایع شیمیایی همچون الیاف سازی و کاغذ سازی، نئوپان، اچ دی اف، ام دی اف، تخته چند لایه و دیگر صنایع به دلیل داشتن قیمت مناسب و استحکام بالا کاربردها و استفاده‌های گوناگونی دارد.
چوب ساسنا
چوب راش

راش


راش چیست؟
چوب راش از درخت راش استخراج شده و جز الوار روسی به شما می‌آید. این چوب نسبتا سخت و نیمه سنگین بوده و بافتی مقاوم در برابر حشرات و قارچ‌ها دارد. جنگل‌های شمال منابع غنی برای استخراج این نوع چوب به حساب می‌آیند.
ویژگی‌های راش
رنگ درون این چوب کرم مایل به قرمز است. چگالی این چوب حدود 700 تا 900 کیلوگرم بر متر مکعب بوده و بافت بسیار مستحکم و یکنواختی دارد. از خصوصیات بارز این چوب می‌توان به پره‌های چوبی در مقاطع برش طولی اشاره نمود. رنگ‌پذیری و قطر بالا و کم گره بودن از دیگر ویژگی‌های این چوب است.
کاربردهای راش
بیشترین کاربرد این چوب استفاده از آن در صنعت مبلمان و فرنیچرهای چوبی است. پایه‌های مبل و صندلی، چهار چوب در و پنجره، کابینت‌ها و نرده‌های چوبی، ستون و سرستون‌های چوبی از جمله محصولات این چوب است. البته به دلیل انعطاف پذیری بالایی که این چوب دارد از آن در مجسمه‌سازی نیز استفاده می‌شود.
دانلود کاتالوگ